Mijnbouw

Frans Engelen (* 26-1-1920 -  † 18-2-2004)

Mijnbouw en archeologie in Limburg

Mijnbouw
 
Home > Enkele data en feiten  

Enkele data uit het leven van Frans Engelen

Jaar / datum

Gebeurtenis

26 januari 1920

Geboorte te Roermond

1938

Dood van zijn moeder

1939

Diploma H.B.S. St. Bernardinus college Heerlen

14 juni 1940

In dienst bij de Staatsmijnen te Limburg

1944

Diploma mijnschool

18 mei 1948

Huwelijk met Jo van Berkum

oktober 1948 - 1969

Eindredacteur mijnbouwkundig tijdschrift "De mijnlamp"

12 februari 1950

Geboorte dochter Tineke

1951

Geplaatst bij ondergrondse opleiding (mijnscholieren)

6 april 1953

Geboorte zoon Frans jr

10 september 1954

Geboorte zoon Henk

1955

Eerste "ondergronds" ongeluk: enkel verbrijzelt

1958

Chef ondergrondse opleiding (meester opzichter)

1959-1960

Chef O.V.S. (Ondergrondse Vak-School) Maurits

27 april - 5 mei 1961

Studiereis naar Zweden (Uitnodiging van Atlas Copco)

1961 - 15 augustus 1966

Chef opleiding en kadervorming Staatsmijn Maurits

10 oktober 1969

Koninklijke onderscheiding: Eremedaille Goud, Orde van Oranje Nassau

16 augustus 1966 - 1982

Directeur vormingscentrum De Putgraaf te Heerlen

1964 - 2004

Lid Geologische Vereniging, Afdeling Limburg

6 juni 1964 - 2004

Lid van de 'Werkgroep Prehistorische Vuursteenmijnbouw' (opgravingen te Rijckholt)

1969 - 1971

Waarnemend voorzitter Geologische Vereniging, Afdeling Limburg

26-29 april 1969

Symposiumvoorzitter en gastheer Eerste Internationale Symposium over Vuursteen, Maastricht

8 mei 1970

Ernstig ongeluk in Frankrijk (Sedan excursie): 6 weken op intensive care afdeling te Reims

14-20 september 1970

Vuursteenlezing op het Internationale Symposium (Geologische wetenschappen), Bergakademie Freiberg

1971 - maart 1986

Eindredacteur tijdschrift "Sprekende bodem"

1971

Eindredacteur publicatie Eerste Internationaal Symposium over Vuursteen, Maastricht 26-29 april 1969

15 nov. 1973 - 16 mei 1994

Secretaris van de Commissie voor geschiedenis der Geologische wetenschappen (KNAW)

8-11 mei 1975

Symposiumvoorzitter Tweede Internationale Symposium over Vuursteen 8-11 mei 1975. Maastricht

1975

Eindredacteur publicatie: Tweede Internationale Symposium over Vuursteen 8-11 mei 1975 Maastricht

maart 1977 - juni 1990

Eindredacteur tijdschrift Archeologie in Limburg (no.1 maart 1977 t/m no.44 juni 1990)

24 - 27 mei 1979

Symposiumvoorzitter Derde Internationale Symposium over Vuursteen 24-27 mei 1979, Maastricht

1981

Eindredacteur publicatie: Derde Internationale Symposium over Vuursteen 24-27 mei 1979 Maastricht

28 april 1982

Met pensioen (VUT)

1983 - 1988

Voorzitter Archeologische Vereniging Limburg

27 sep - 2 okt 1987

Lezing tijdens het 5e Internationaal Vuursteen symposium: Frankrijk, Bordeaux

25 juni 1993

Koninklijke onderscheiding: Zilveren Anjer (Prins Bernhard Fonds)

18 feb. 2004

Overlijdt te Sittard


 

 

 
 

Web-site gemaakt door Henk Engelen

Top

Revised: